Kırkyıl %100 Doğal Keçiboynuzu Özü(Pekmez) 700 gr (1000.456142)

Marka : Kırkyıl
Fiyat : ₺94,50(KDV Dahil)

Kırkyıl %100 Doğal Keçiboynuzu Özü(Pekmez) 700 gr

 

Kırkyıl'dan eşsiz bir lezzet...
Soğuk sıkım %100 Organik 
Kırkyıl Keçiboynuzu Özü
Kırkyıl Keçiboynuzu Özü, içerisinde kalsiyum, çinko, potasyum, fosfor, K ve E vitaminleri gibi mineral ve vitamin içeriğine sahiptir. Ayrıca Kırkyıl Keçiboynuzu Özü içerdiği %52-62 şeker oranıyla enerji içeriği yüksek gıdalar arasındadır.
Kırkyıl Keçiboynuzu Özü damaklarda apayrı bir tat bırakan eşsiz bir lezzete sahiptir. 

 

Kırkyıl Keçiboynuzu Özü Faydaları Nelerdir?

 

-Enerjiyi artırıcı etkisi vardır. Kırkyıl Keçiboynuzu Özü kaloriler karbonhidrattan gelir. Bir çorba kaşığı Kırkyıl Keçiboynuzu Özünde 60 kalori ve 14 gram karbonhidrat vardır. Genel sağlık için, kalorilerinizin yüzde 45 ila yüzde 65’ini karbonhidrattan almalısınız. Vücudunuzun ve beyin sinir sisteminizin enerji kaynağı karbonhidrattır. Kırkyıl Keçiboynuzu Özü içerisindeki karbonhidratlar kolayca emilir ve enerji kaynağı olarak davranır.

-Önemli bir mineral kaynağıdır. Kırkyıl Keçiboynuzu Özünün 1 çorba kaşığı porsiyonu günlük kalsiyumun günlük değerinin yüzde 4’ünü ve demirin günlük değerinin yüzde 5’ini karşılar. Besinlerinizde yeterli miktarda kalsiyum olması, kemik sağlığınız için önemlidir. Kırkyıl Keçiboynuzu Özü de kalsiyum ve demir alımınızı artırabilir.

Kırkyıl Keçiboynuzu Özü içerdikleriyle iyi bir besin kaynağı olsa da, yapılış aşamasında şeker ekleniyor. Bu nedenle öğünlerinize keçiboynuzu pekmezi ekleyin fakat, kontrol altında tutmayı da ihmal etmeyin.

- Kırkyıl Keçiboynuzu Özü çikolata benzeri bir lezzete sahiptir. Tatlılarda bir bileşen olarak kullanabilirsiniz veya tahin ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR