Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi 250 gr Silindir Kutu (1000.560031)

Marka : Kırkyıl
Fiyat : ₺92,90(KDV Dahil)

Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi 250 gr Silindir Kutu 

 

Çitlenbik, çedene, çıtlık gibi isimlerle de anılan menengiç ağaçlarının meyvelerinin kurutulup kavrulması ve ardından öğütülmesiyle elde edilen Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi  yumuşak içimi, farklı aroması, damakta bıraktığı lezzet ve en önemlisi de faydaları nedeniyle birçok insanın favori içecekleri arasında kendine yer buluyor.

 

Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır ?  

 

Cezveye kişi başı 1 tatlı kaşığı Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi koyun, ardından üzerine yine kişi başı 1 fincan su ya da süt ekleyin. Sütle yapmaya karar verdiyseniz Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesini kişi başı 1 tatlı kaşığından biraz daha fazla kullanabilirsiniz.

Ardından cezveyi ocağın üzerine almadan güzelce karıştırın, tüm kahvenin su ya da sütle ıslandığından emin olduktan sonra ocağa alın ve pişmeye bırakın. Bu esnada hiç bir karıştırma işleminde bulunmayın. Köpüren kahveyi hemen ocaktan alın ve fincanlara bölüştürün. Kırkyıl Sütlü Menengiç Kahvesi, özellikle sütle hazırlandığında bol köpüklü bir kahve olacağından öncesinde klasik Kırkyıl Türk Kahvesinde yapıldığı gibi köpüklü kısımları fincanlara pay etmenize bile gerek yok.

Afiyet Olsun.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR